Inginer de sistem (team leader) - oportunitate in Sibiu!

Marius Jeler Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Gestioneaza procesul de implementare al aplicatiilor de tip ERP-OXAION;
Sustine traininguri cu caracter general de utilizare a aplicatiei;
Ofera asistenta catre Key Useri in sustinerea de traininguri de utilizare a aplicatiei;
Urmareste respectarea termenelor si responsabilitatilor stabilite prin planul de proiect;
Instaleaza si testeaza aplicatiile, conversiile de date, scolarizari tehnice, optimizari rulare aplicatii, alte activitati directe la client;
Asigura buna functionare a aplicatiilor antivirus;
Asigura suportul primar in ceea ce priveste depanarea defectelor hardware si software a statiilor de lucru ale companiei;
Realizeaza analiza sistemului informatic
Identifica disfunctionalitatile sistemului informatic
Optimizeaza procesul informatic
Elaboreaza si propune planuri de remediere/ optimizare
Implementeaza planurile aprobate
Asigura mentenanta sistemului informatic
Actualizeaza sistemul informatic in concordonta cu modificarile de proceduri ale firmei
Asigura suport tehnic ( software & hardware) utilizatorilor interni
Ofera suport in ceea ce priveste implementarea SAP

CERINTE

Cunostinte de baze de date (MS SQL, MS Access, Mysql);
Cunostinte despre securitatea sistemelor si datelor, back-up & recovery;
Instalare/Configurare/Administrare sisteme operare (Windows Server 2003,2008, Windows 7,8);
Cunostinte despre administrare servicii de domenii Windows (DNS, Active Directory, Exchange Server)
Cunostinte instalare,configurare,administrare echipamente hardware
Cunostinte administrare, configurare retele structurate (cablare, design, TCP/IP)
Cunostinte generale despre virtualizare (VPN, VMware ESX)
Abilitati de rezolvare a problemelor,implicare si dorinta de dezvoltare personala, capacitatea de a lucra in echipa.
Cunostinte SAP
Engleza avansat

BENEFICII OFERITE

Mediu profesional perfomant, pachet salarial motivant, expunere internationala.

DESCRIEREA FIRMEI

Servicii profesionale de recrutare si executive search.