Posturi vacante URGENT ANGLIA: Care Assistant (Ingrijitor Batrani la domiciliu)

MBSP Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
-Care Assistant in Anglia

- Mobilizarea și transportul persoanei îngrijite;
- Acordarea îngrijirii corporale persoaneo îngrijite;
- Asigurarea alimentației și hidratării persoanei îngrijite;
- Stimularea și socializarea persoanei îngrijite;
- Asistarea personei îngrijite la satisfacerea nevoilor fizice, fiziologice și de sănătate;
- Supravegherea starii de sanatate a persoanei îngrijite;
- Respectarea și aplicarea prescripțiilor medicale;

CERINTE

Atributii candidat:

- Să se prezinte la locul de muncă la orele stabilite pentru începerea activităţii;
- Să aibă o ţinută îngrijită, comportament şi limbaj civilizat faţã de persoana pe care o are în grijă;
- Să dea dovadă de amabilitate, răbdare și înțelegere față de persoana pe care o are în grijă
- Să manifeste solicitudine şi amabilitate faţă de persoana pe care o are în grijă;
- Să respecte intimitatea persoanei pe care o are în grijă;
- Să asigure primul ajutor în urgenţe medicale;

Cerinte candidat:

Angajatorul este Roman .
In echipa mai sunt doamne din Romania.

- Nu sunt necesare studii medicale
- Excelente abilități de relaționare interpersonală, orientare către pacient
- Fără antecedente penale (se cere cazier judiciar);
- Clinic sănătos;
- Cunoștințe de limba engleza B1
- Carnet de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

- Se oferă training de specialitate;
- Se ofera mașină de lucru în Anglia;

MBSP is a company specialized in organizational and personal development programs, that offers training, coaching, organizational assessment, recruitment, consulting in accessing structural funds, image consulting, political marketing, events organizing, sales force outsourcing services.