Consilier internship

Generali Romania Asigurare Reasigurare SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI:

- Mentinerea si imbunatatirea relatiei cu clientii existenti
- Promovarea prezentarea si vanzarea corecta a produselor companiei
- Identificarea nevoilor clientilor si efectuarea recomandarilor in functie de acestea
- Efectuarea analizei de risc pentru client, construirea de oferte si finalizarea vanzarilor.
- Prospectarea permanenta a pietei si promovarea serviciilor financiare.
- Oferirea de servicii post vanzare clientilor pe durata derularii contractului.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
- Studii medii/ studiile superioare constituie un avantaj;
- Cunostinte medii de utilizare PC;
- Atitudine proactiva, persuasiv si perseverent;
- Bune abilitati de comunicare, negociere si orientare spre rezultat;
- Experienta anterioara in vanzari constituie un avantaj;
- Spirit de initiativa si capacitate de a relationa cu diverse tipologii de oameni;

BENEFICII OFERITE

BENEFICII:

- Finantare pentru primele 12 luni de activitate, grile de comisioanare progresive, care ofera posibilitati de castig corelate cu performanta si volumul activitatii desfasurate;
- Pregatire profesionala continua, prin intermediul training-urilor ratuite puse la dispozitie de catre companie;
- Recompense financiare atractive, direct proportionale cu activitatea consilierului;
- Bonusuri lunare, semestriale si anuale, in functie de performantele obtinute;
- Posibilitatea de a obtine premii in bani, excursii, obiecte, in urma calificarii in concursuri;
- Posibilitatea de a promova profesional si de a deveni manager de echipa sau agentie, in functie de performantele inregistrate si de interesul manifestat pentru activitatea pe care o desfasori;
- Oportunitatea de specializare si perfectionare prin participarea la programe de pregatire profesionala (gratuit) din ce in ce mai complexe, i functie de performantele obtinute.

DESCRIEREA FIRMEI

Generali in lume

Generali este unul dintre principalii jucatori in asigurari la nivel global, cu active gestionate de peste 400 de mld. de euro. Are 85.000 de angajati si o forta de vanzari de peste 100.000 de persoane, ce deserveste peste 70 milioane de clienti. Generali isi desfasoara activitatea in 60 de tari de pe 5 continente. 90% din activitatea Generali este concentrata in Europa. Este cel mai mare mare asigurator de viata din Europa si se situeaza printre primii trei asiguratori europeni, fiind lider de piata in Italia si ocupand pozitii cheie in Germania, Franta, Austria, Spania si Elvetia.

Generali Romania

Generali Romania este in top 10 jucatori de pe piata romaneasca de asigurari oferind toata gama de produse de asigurare.

Valorile pe care ne bazam sunt: orientare catre client, integritate, munca in echipa, inovatie, expertiza si profesionalism.