JUNIOR / MIDDLE ASP.NET - C# -DEVELOPER

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabil de programarea aplicaţiilor web (ASP .NET) oferite de companie către clienţii direcţi. Aplicații destinate sectorului IFN sunt preponderente în activitatea companiei.

CERINTE

- experienţa anterioară într-un post asemănător și prezentarea unui portofoliu
- Visual Studio .NET (Visual C#)
- ASP .NET
- JavaScript, jQuery, XML and AJAX
- familiaritate cu CSS / HTML și cunoștințe de dezvoltare a interfețelor pentru aplicații web
- cunoștințe generale de programare și dezvoltare software, cu aplicație în C#
- disponibilitatea acumulării de cunoştinţe noi
- cunoaşterea elementelor de bază în lucrul cu baze de date
- capacitate de concentrare

- experienţa lucrului cu metode de version control
- cunoştinţe SQL cu practică în MySQL, PostgreSQL, MS SQL Server sau alte RDBMS-uri
- cunoștințe MVC, Entity Framework, Unit Testing
- înțelegerea și aplicarea conceptelor de High Availability, Load Balancing, Performance Tuning, Securitate.
- experiența în aplicații desktop (C#)

BENEFICII OFERITE

Bonusuri vor fi acordate la contractarea şi definitivarea unui proiect, proporţionale cu valoarea contractului şi eforturile depuse în cursul perioadei de dezvoltare.
Cursuri de pregătire şi atestare, achitate de companie, în specializarea aleasă de angajaţi.

DESCRIEREA COMPANIEI:
Companie specializată în livrarea de soluţii informatice personalizate companiilor medii şi mari

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!