Programator Android cu experienta

Rhea L R Com s.r.l.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem in cautarea unui programator experimentat in realizarea de aplicatii mobile, pe sistemele de operare Android si Apple, pentru a realiza o aplicatie mobila. Aplicatia este un joc cu grafica minimalista insa cu miscari si control complex al personajelor/elementelor de joc. De aceea cautam un candidat cu experienta buna in rezolvarea acestor probleme.
Noi suntem localizati in Bucuresti, dar acceptam colaboratori din toata tara, atata timp cat se intrunesc cerintele de seriozitate si comunicare transparenta.
Acest proiect poate fi inceputul unei colaborari indelungate, in conditiile in care avem si alte proiecte in planificare.

CERINTE

-Capacitata de a realiza o aplicatie pentru Android ce implica generarea dianamica a actorilor, control rapid si fluent al acestora prin intermediul touchscreen, in timp util si fiabil.
- Capacitatea de a implementa si celelalte elemente ale jocului ca meniuri, sistem de "high scores", sunete etc.
- Seriozitate si promptitudine.

BENEFICII OFERITE

Remuneratie atractiva.

Prezenti pe piata din Romania inca din 1994. Oferim consultanta si project managing pt. proiectele de IT, atat pe partea de hardware cat si software (programare).