Agent de turism

AIR TOUR TRAVEL SIBIU

Job expirat

RESPONSABILITATI

Promovarea si vanzarea produselor turistice.
Prospectarea pietei de turism
Promovarea firmei si a produselor sale
Elaborarea strategiilor de promovare,studii de piata
Atingerea target-ului de vanzari impreuna cu echipa.
Stabilire strategiilor de marketing
Gestionarea unui portofoliu de clienti si colaboratori existenti si atragerea de noi clienti si colaboratori.
– intocmirea, prezentarea si vanzarea produselor turistice externe si interne;
– consilierea clientilor in alegerea serviciilor turistice externe si interne
– rezervarea serviciilor turistice si biletelor de avion solicitate;
– urmarirea derularii actiunii turistice;
– identificarea, dezvoltarea si cresterea permanenta a portofoliului de clienti/agentii partenere.
– identificarea si negocierea de noi contracte .
– dezvoltarea si actualizarea website-urilor companiei si coordonarea activitatilor de promovare on-line.
– intocmirea de documente specifice activitatii (contracte, vouchere, facturi etc.)
- identifica nevoile clientilor
- creeaza oferte personalizate
- se ocupa de realizarea pachetelor turistice
- negociaza cu furmizorii
- isi insuseste in detaliu programele turistice, serviciile de cazare si de transport incluse in oferta agentiei
- face rezervari hoteliere si de transport, gestionand locurile pe care agentia le are disponibile.
- participa, ocazional, la targuri si expozitii

CERINTE

– experienta in domeniu constituie avantaj
– Atestatul de agent turism reprezinta avantaj
– Curs ticketing reprezinta avantaj
– Microsoft Office (Word, Excel Power Point, Outlook, navigare Internet)
– Seriozitate
– Ordonat, organizat, punctual
– Comunicativ, sociabil, spirit de echipa, ambitie, putere de convingere, personalitate deschisa, sa relationeze cu usurinta cu potentialii clienti
– Pro-activ, dorinta de a deveni profesionist in turism
– Persoana meticuloasa, rapida si responsabila
– Atitudine profesionala

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in cadrul interviului
- se pot adauga comisioane din vanzari

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de turism