Asistent vanzari intern

SC TRANSILVANIA PACK AND PRINT S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Asigură relația companiei cu clienții din zona alocată
- Analizează cererile de oferta primite de la clienții actuali sau potențiali
- Analizează corect şi complet toate cerinţele clientului
- Asigură un răspuns prompt şi bine documentat la cererea de ofertă
- Transformă cererile de ofertă în comenzi
- Lansează și urmărește comenzile primite de la client până la livrarea acestora
- Întreţine şi actualizează datele clienţilor existenţi şi a celor potenţiali în baza de date
- Asigură interfața Transilvania Pack and Print/clienţi
- Asigură atât comunicarea între departamentele organizației, cât și cu partenerii externi;

CERINTE

- cunoștințe avansate de limba engleză / limba germană obligatoriu
- spirit de echipă
- bune cunoștințe de operare PC
- capacitate de analiză și sinteză;
- capacitate de planificare și organizare;
- spirit de inițiativă;
- persoană responsabilă, onestă, organizată, ambițioasă

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant
- tichete de masă
- telefon
- transport asigurat
- lucrul într-o echipă tânără și dinamică

Societate comerciala cu capital privat strain, membră a grupului Offsetdruckerei Schwarzach din Austria, a fost înfiinţată în anul 1998 şi este specializată în producerea ambalajelor de carton duplex şi triplex, şi a etichetelor.