Reprezentant Vanzari Autovehicule Rulate

SC Contempo Cars Sibiu SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Automobile Bavaria Group, cea mai mare retea de dealeri autorizati BMW din Centrul si Sud-Estul Europei, isi extinde echipa de vanzari masini rulate din Sibiu.
Daca esti o persoana dinamica, sociabila, motivata, cu bune abilitati de organizare si negociere, careia ii plac provocarile si doreste sa se dezvolte intr-un mediu antrenant si profesionist, te asteptam sa faci parte din echipa noastra!

- Prospectarea pietei si dezvoltarea portofoliului de clienti;
- Gestionarea stocului de masini rulate in vederea optimizarii rotatiei;
- Intocmirea tuturor documentelor in vederea incheierii procedurilor de trade-in si buyback;
- Consilierea activa a clientilor in vederea identificarii celor mai bune solutii;
- Gestionarea site-ului de masini rulate;
- Identificarea si propunerea unor noi solutii de promovare activa a parcului gestionat;

CERINTE

- Studii superioare profil tehnic;
- Experienta in vanzari autovehicule rulate de minim 2 ani cu rezultate dovedite;
- Cunoasterea specificului pietei locale;
- Experienta in evaluarea autovehiculelor rulate in vederea achizitiei;
- Abilitati de comunicare si negociere;
- Permis de conducere categoria B;
- Cunostinte de limba engleza;
- Cunoasterea limbii germane reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Training de specialitate;
- Oportunitatea de a-ti dezvolta cariera intr-un mediu dinamic si profesionist, reprezentand una dintre cele mai cunoscute marci auto din lume;
- Pachet salarial motivant: salariu fix + bonusuri substantiale in functie de performanta;
- Telefon mobil.