CONSULTANT VANZARI - OPORTUNITATE IN MAGAZINELE DOMO DIN TULCEA, MIERCUREA CIUC, GAESTI, SIBIU, PITESTI

Domo Retail SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Consilierea clientilor in vederea identificarii nevoilor acestora, promovarii si vanzarii produselor
• Rezolvarea solicitarilor clientilor in conformitate cu politicile companiei
• Asigurarea materialelor promotionale conform standardelor stabilite de catre Departamentul Marketing
• Asigurarea produselor la raft, aplicarea preturilor si etichetelor, mentinerea curatentiei si aspectului produselor
• Gestionarea stocurilor, atat din punct de vedere calitativ cat si cantitativ. Participarea la inventarele periodice
• Maximizarea oportunitatilor si realizarea obiectivelor lunare de vanzari

CERINTE

• Studii in curs sau finalizate
• Experienta in domeniul vanzarilor, de preferinta in domeniul retail
• Excelente abilitati de comunicare si putere de convingere
• Initiativa, capacitatea de rezolvare a problemelor
• Orientare catre client, usurinta in a interactiona cu persoane noi
• Prezenta agreabila, atitudine deschisa
• Persoana dinamica, dispusa spre perfectionare continua
• Spirit de echipa

BENEFICII OFERITE

• Salariu fix, comision din vanzari, bonuri de masa
• Mediu de lucru competitiv si dinamic

DESCRIEREA FIRMEI

Vrei sa faci parte din echipa Domo?

Suntem o companie cu potential dovedit, unul dintre cei mai puternici retaileri de electronice, electrocasnice, IT si telecom din piata romaneasca.

In filozofie, DOMO inseamna ca avem un set de valori pe care nu le-am incalcat niciodata - respectul fata de cuvantul dat, parteneriatul, perseverenta si seriozitatea.

Vrem sa fim perceputi ca unul din cei mai onesti si de incredere parteneri din mediul de angajatori, iar angajatii nostri sa ne vada ca cei mai apropiati de nevoile lor si sa ne prefere pentru oportunitatile reale de cariera, pentru mediul tanar si dinamic in care isi pot desfasura activitatea.

Nu ezita si aplica acum!
Oportunitatile cresc odata cu oamenii!