Consultant Vanzari - TULCEA, MIERCUREA CIUC, SIBIU, BAIA MARE

Domo Retail SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Consilierea clientilor in vederea identificarii nevoilor acestora si promovarii si vanzarii produselor.
• Rezolvarea solicitarilor clientilor in conformitate cu politicile companiei.
• Realizarea si pozitionarea materialelor promotionale primite, conform standardelor stabilite de catre Departamentul Marketing si Sefului de Raion.
• Pozitionarea produselor la raft, aplicarea preturilor si etichetelor, mentinerea curatentiei si aspectului ingrijit al produselor.
• Gestionarea stocurilor, atat din punct de vedere calitativ cat si cantitativ.
• Participarea la inventarele periodice.
• Fructificarea oportunitatilor de vanzare si realizarea obiectivelor lunare de vanzari.

CERINTE

• Studii in curs sau finalizate- prezinta avantaj
• Experienta in domeniul vanzarilor, de preferinta in domeniul Retail- constituie avantaj.
• Cunostinte de IT&C& GSM- cerinta valabila doar pentru Tulcea
• Abilitati de comunicare, putere de convingere, capacitate de relationare.
• Orientare catre client, usurinta in relationarea cu persoane noi.
• Prezenta agreabila, atitudine deschisa, spirit de echipa.
• Persoana dinamica si deschisa spre perfectionare continua.

BENEFICII OFERITE

• Salariu fix, comision din vanzari, bonuri de masa, alte beneficii.
• Mediu de lucru dinamic, placut.
• Training on the job.

DESCRIEREA FIRMEI

Vrei sa faci parte din echipa Domo?

Suntem o companie cu potential dovedit, unul dintre cei mai puternici retaileri de electronice, electrocasnice, IT si telecom din piata romaneasca.

In filozofie, DOMO inseamna ca avem un set de valori pe care nu le-am incalcat niciodata - respectul fata de cuvantul dat, parteneriatul, perseverenta si seriozitatea.

Vrem sa fim perceputi ca unul din cei mai onesti si de incredere parteneri din mediul de angajatori, iar angajatii nostri sa ne vada ca cei mai apropiati de nevoile lor si sa ne prefere pentru oportunitatile reale de cariera, pentru mediul tanar si dinamic in care isi pot desfasura activitatea.

Nu ezita si aplica acum!
Oportunitatile cresc odata cu oamenii!